COMMUNICATION AREA FEB

FEB COMPETITIONS – TV SCHEDULE
FRIDAY, APRIL 15
Time Meeting Competition Platform
6:00 p.m. J.25: Spar Girona vs Perfumeries Avenida LF Endesa Telesport
Twitch FEB
8:00 p.m. TAU Castelló vs CB Almansa with Afanion LEB Gold League LaLigaSports.tv
SATURDAY APRIL 16
Time Meeting Competition Platform
6:00 p.m. Palmer AM Palma vs Basketball Girona LEB Gold League LaLigaSports.tv
6:00 p.m. Rooms: Lima Horta BCB vs Hozono Global Jairis LF Challenge ChannelFEB.tv
7:00 p.m. Permanence: Damex UDEA vs Safir Fruits Alginet LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:30 p.m. Rooms: Celta Zorka Recalvi vs Recoletas Zamora LF Challenge ChannelFEB.tv
7:45 p.m. Rooms: Osés C. Ardoi vs. Manuela Fund. racket LF Challenge ChannelFEB.tv
8:00 p.m. Rooms: Melilla SC vs My Architect Benicarló LEB Silver League ChannelFEB.tv
SUNDAY, APRIL 17
Time Meeting Competition Platform
12:00 p.m. Rooms: EnerParking BNC vs Basket Navarra LEB Silver League ChannelFEB.tv
12:30 p.m. Levitec Huesca vs ICG Força Lleida LEB Gold League LaLigaSports.tv
1:15 p.m. Rooms: CAB Estepona JCDS vs Vantage Towers LF Challenge ChannelFEB.tv
5:00 p.m. Acunsa Gipuzkoa vs Melilla Sport Capital LEB Gold League LaLigaSports.tv
5:30 p.m. Rooms: Valencia BC vs. Tizona Univ. Burgos LEB Silver League ChannelFEB.tv
6:00 p.m. Coviran Granada vs HLA Alicante LEB Gold League LaLigaSports.tv
6:00 p.m. Permanence: Herbalife GC vs Círculo Gijón* LEB Silver League ChannelFEB.tv
6:30 p.m. Rooms: Zamora Enamora vs Hestia Menorca LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:00 p.m. EasyCharger Palencia vs Unicaja Banco Oviedo LEB Gold League LaLigaSports.tv
7:00 p.m. Rooms: Rec. Gaudí CB Mollét vs Hereda Ourense LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:00 p.m. Rooms: Decolor La Roda vs Teknei Zornotza LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:00 p.m. Rooms: Reina Yogurt Clavijo vs Sant Antoni Ibiza LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:30 p.m. Final: Bueno Arenas Albacete vs Alleges Cantabria LEB Silver League ChannelFEB.tv
8:00 p.m. UEMC Real Valladolid vs Juaristi ISB LEB Gold League LaLigaSports.tv
8:00 p.m. Cáceres P. Humanity vs CB Prat LEB Gold League LaLigaSports.tv
8:00 p.m. Valencia BC vs Kutxabank Araski LF Endesa ChannelFEB.tv
8:00 p.m. Duran M. Ensino vs. Spar Girona LF Endesa ChannelFEB.tv
8:00 p.m. Baxi Ferrol vs Emb. Pajariel Bembibre LF Endesa Twitter FEB
8:00 p.m. Movistar Students vs Innova-tsn Leganés LF Endesa Twitch FEB
8:00 p.m. Lointek Gernika vs. Cadi La Seu LF Endesa Telesport
8:00 p.m. Perfumeries Avenida vs Spar Gran Canaria LF Endesa ChannelFEB.tv
8:00 p.m. IDK Euskotren vs Tenerife LF Endesa ChannelFEB.tv
8:00 p.m. Casademont Zaragoza vs Campus Promete LF Endesa ChannelFEB.tv
MONDAY, APRIL 18
Time Meeting Competition Platform
8:00 p.m. Leyma Coruna vs Movistar Students LEB Gold League LaLigaSports.tv
TUESDAY, APRIL 19
Time Meeting Competition Platform
8:00 p.m. J.26: Lointek Gernika vs Spar Girona LF Endesa ChannelFEB.tv
8:30 p.m. J.29: Perfumeries Avenida vs. Innova-tsn Leganés LF Endesa ChannelFEB.tv

Via Feb.es