COMMUNICATION AREA FEB

FEB COMPETITIONS – TV SCHEDULE
FRIDAY MARCH 25
Hour Meeting Competition Platform
6:30 p.m. D: Spar Girona vs Movistar Students Queen Cup C3 Twitch FEB
8:45 p.m. Melilla Sport Capital vs UEMC Real Valladolid LEB Gold League LaLigaSports.tv
8:45 p.m. HLA Alicante vs CB Almansa with Afanion LEB Gold League LaLigaSports.tv
9:00 p.m. ICG Força Lleida vs Covirán Granada LEB Gold League LaLigaSports.tv
9:00 p.m. EasyCharger Palencia vs Levitec Huesca LEB Gold League LaLigaSports.tv
9:00 p.m. C: Valencia Basket vs Casademont Zaragoza Queen Cup C4 Telesport
SATURDAY MARCH 26
Hour Meeting Competition Platform
1:30 p.m. CAB Estepona JCS vs Lima Horta Barcelona LF Challenge ChannelFEB.tv
2:00 p.m. S.1: Perfumeries Avenida vs IDK Euskotren Queen Cup S1 Telesport
5:00 p.m. NB Paterna vs Recoletas Zamora LF Challenge Twitter FEB
5:00 p.m. Advisoria Mataró vs Azkoitia Azpeitia LF Challenge ChannelFEB.tv
5:00 p.m. East: Herbalife G. Canaria vs Rec. Gaudí Mollet * LEB Silver League ChannelFEB.tv
5:30 p.m. S.2: Winner D vs Winner C Queen Cup S2 Telesport
5:30 p.m. Alter Enersun Al-Qazeres vs. Hozono Global Jairis LF Challenge ChannelFEB.tv
5:30 p.m. East: Valencia BC vs FC Cartagena LEB Silver League ChannelFEB.tv
6:00 p.m. West: CB Morón vs. Tizona Univ. Burgos LEB Silver League ChannelFEB.tv
6:00 p.m. West: Aquimisa Carbajosa vs Gijon Circle LEB Silver League ChannelFEB.tv
6:15 p.m. East: CB Cornellá vs. Hestia Menorca LEB Silver League ChannelFEB.tv
6:30 p.m. Irons Diaz Extremadura vs Oses C. Ardoi LF Challenge ChannelFEB.tv
6:00 p.m. West: Group Alleges Cantabria vs CB Marbella LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:00 p.m. Manuela Fund. Raca vs Vantage Towers Alcobendas LF Challenge ChannelFEB.tv
7:00 p.m. Celta Zorka Recalvi vs Joventut Badalona LF Challenge ChannelFEB.tv
7:00 p.m. East: Decolor FG La Roda vs Bueno Arenas Albacete LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:30 p.m. West: Hereda Ourense vs Clinica Ponferrada LEB Silver League ChannelFEB.tv
8:00 p.m. East: Real Canoe vs Safir Fruits Alginet LEB Silver League ChannelFEB.tv
8:00 p.m. West: EnerParking Navarra vs Zamora Enamora LEB Silver League ChannelFEB.tv
8:00 p.m. West: Damex UDEA vs Reina Yogurt Clavijo LEB Silver League ChannelFEB.tv
8:30 p.m. East: Zentro Basket vs El Ventero CBV LEB Silver League ChannelFEB.tv
9:00 p.m. West: Melilla Sport Capital vs Teknei Zornotza LEB Silver League ChannelFEB.tv
SUNDAY, MARCH 27
Hour Meeting Competition Platform
1:00 p.m. CB Prat vs Palmer Mediterranean Soul LEB Gold League LaLigaSports.tv
1:00 p.m. Synergy Sol. Real Canoe vs Barça CBS LF Challenge ChannelFEB.tv
5:00 p.m. Juaristi ISB vs TAU Castelló LEB Gold League LaLigaSports.tv
6:00 p.m. Basketball Girona vs Acunsa Gipuzkoa LEB Gold League LaLigaSports.tv
6:00 p.m. West: My Architect Benicarló vs Sant Antoni Ibiza LEB Silver League ChannelFEB.tv
6:30 p.m. Unicaja Banco Oviedo vs Leyma Coruna LEB Gold League ChannelFEB.tv
6:30 p.m. Semifinal Winner 1 vs Semifinal Winner 2 Final Telesport
7:00 p.m. Movistar Students vs Cáceres P. Humanity LEB Gold League LaLigaSports.tv

Via Feb.es