COMMUNICATION AREA FEB

FEB COMPETITIONS – TV SCHEDULE
FRIDAY, APRIL 1
Hour Meeting Competition Platform
4:30 p.m. Gr.A: Melilla Sport Capital vs CB Arxil Women’s League 2 ChannelFEB.tv
8:00 p.m. West: Zamora Enamora vs Damex UDEA Algeciras LEB Silver League ChannelFEB.tv
8:30 p.m. J.26: Perfumeries Avenida vs Pajariel Bembibre LF Endesa ChannelFEB.tv
SATURDAY, APRIL 2
Hour Meeting Competition Platform
2:00 p.m. Cadi La Seu vs. Tenerife LF Endesa Telesport
5:00 p.m. East: Rec. Gaudí Mollet vs. Hestia Menorca LEB Silver League ChannelFEB.tv
5:30 p.m. East: Valencia BC vs Basketball Cornellá LEB Silver League ChannelFEB.tv
6:00 p.m. West: CB Marbella vs Hereda Ourense LEB Silver League ChannelFEB.tv
6:00 p.m. Gr.A: Vega Lagunera Adareva vs Magectías CLVDG * Women’s League 2 ChannelFEB.tv
6:30 p.m. Kutxabank Araski vs Casademont Zaragoza LF Endesa ChannelFEB.tv
6:30 p.m. West: G. Alleges Cantabria vs. Aquimisa Carbajosa LEB Silver League ChannelFEB.tv
6:30 p.m. West: Ponferrada Clinic vs Melilla S. Capital LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:00 p.m. West: Reina Yogurt Clavijo vs Gijón Circle LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:00 p.m. West: Tizona Univ. Burgos vs EnerParking BNC LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:00 p.m. Celta Zorka Recalvi vs Barça CBS LF Challenge ChannelFEB.tv
7:00 p.m. Azkoitia Azpeitia ISB vs NB Paterna LF Challenge ChannelFEB.tv
7:00 p.m. Recoletas Zamora vs Hierros Diaz Miralvalle LF Challenge ChannelFEB.tv
7:00 p.m. Osés C. Ardoi vs. Manuela Fund. racket LF Challenge ChannelFEB.tv
7:00 p.m. Lima Horta Barcelona vs Synergy S. Real Canoe LF Challenge ChannelFEB.tv
7:00 p.m. Joventut Badalona vs Advisoria Mataró LF Challenge ChannelFEB.tv
7:00 p.m. Vantage Towers vs Alter Enersun Al-Qazeres LF Challenge ChannelFEB.tv
7:00 p.m. Hozono Global Jairis vs CAB Estepona JCDS LF Challenge ChannelFEB.tv
7:00 p.m. Gr.A: Unicaja vs Compostela Institutes Women’s League 2 ChannelFEB.tv
7:00 p.m. Gr.A: Marists Coruña vs. M. Antón Cortegada Women’s League 2 ChannelFEB.tv
7:00 p.m. Gr.A: ISE CB Almeria vs HGB Ausarta Barakaldo Women’s League 2 ChannelFEB.tv
7:00 p.m. Gr.A: Melilla Sport Capital vs BF Leon Women’s League 2 ChannelFEB.tv
7:00 p.m. Gr. B: Ekke CB Lleida vs Germans Homs UEM Women’s League 2 ChannelFEB.tv
7:00 p.m. Gr. B: Picken Claret vs Sant Josep Obrer Women’s League 2 ChannelFEB.tv
7:00 p.m. Gr. B: Basket Almeda vs GEiEG Women’s League 2 ChannelFEB.tv
7:00 p.m. Gr. B: Unilever Viladecans vs Fustecma NBF Women’s League 2 ChannelFEB.tv
7:30 p.m. East: Bueno Arenas Albacete vs My Architect LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:30 p.m. East: Safir Fruits Alginet vs Decolor FG La Roda LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:30 p.m. East: Sant Antoni Ibiza Feeling vs Zentro Basket LEB Silver League ChannelFEB.tv
8:00 p.m. East: FC Cartagena vs Real Canoe LEB Silver League ChannelFEB.tv
8:00 p.m. West: Telnei Zornotza vs CB Moron LEB Silver League ChannelFEB.tv
SUNDAY, APRIL 3
Hour Meeting Competition Platform
12:30 p.m. Final: Movistar Students vs Covirán Granada LEB Princess Cup LaLigaSports.tv
12:30 p.m. East: El Ventero CBV vs. Herbalife Gran Canaria LEB Silver League ChannelFEB.tv
6:00 p.m. Innova-tsn Leganés vs IDK Euskotren LF Endesa Twitch FEB
6:00 p.m. Spar Girona vs Movistar Students LF Endesa Twitter FEB
6:30 p.m. Campus Promete vs Perfumeries Avenue LF Endesa ChannelFEB.tv
6:30 p.m. Duran Machinery Ensino vs Baxi Ferrol LF Endesa ChannelFEB.tv
MONDAY, APRIL 4
Hour Meeting Competition Platform
7:00 p.m. Amb. Pajariel Bembibre vs Lointek Gernika LF Endesa ChannelFEB.tv

Via Feb.es