COMMUNICATION AREA FEB


FEB COMPETITIONS – TV SCHEDULE
FRIDAY, FEBRUARY 4
Hour Meeting Competition Platform
7:00 p.m. J.15: Kutxabank Araski vs Valencia Basket LF Endesa ChannelFEB.tv
SATURDAY, FEBRUARY 5
Hour Meeting Competition Platform
12:30 p.m. J.17: Movistar Students vs Spar Gran Canaria LF Endesa ChannelFEB.tv
1:00 p.m. CAB Estepona JCDS vs Advisoria Marató Maresme LF Challenge ChannelFEB.tv
3:30 p.m. Gr. B: Asnimo Ágora Portals vs. Anagan STC Women’s League 2 ChannelFEB.tv
4:00 p.m. Oses Cons. Ardoi vs Barca CBS LF Challenge ChannelFEB.tv
5:00 p.m. Gr.A: Compostela Institute vs CB Arxil Women’s League 2 ChannelFEB.tv
6:00 p.m. J.16: Tenerife vs Perfumeries Avenue LF Endesa ChannelFEB.tv
6:00 p.m. East: My Architect CBB vs Decolor FG La Roda LEB Silver League ChannelFEB.tv
6:00 p.m. West: CB Moron vs Melilla Sport Capital LEB Silver League ChannelFEB.tv
6:00 p.m. Lima-Horta Barcelona vs Joventut Badalona LF Challenge ChannelFEB.tv
6:00 p.m. Hozono Global Jairis vs Azkoitia Azpeitia ISB LF Challenge ChannelFEB.tv
6:10 p.m. Gr. B: GEiEG vs Wintym Fem. Sant Adria Women’s League 2 ChannelFEB.tv
6:30 p.m. East: El Ventero CBV vs Bueno Arenas Albacete LEB Silver League ChannelFEB.tv
6:30 p.m. Gr. B: Unilever Viladecans vs Picken Claret Women’s League 2 ChannelFEB.tv
7:00 p.m. EasyCharger Palencia vs CB Almansa with Afanion LEB Gold League LaLigaSports.tv
7:00 p.m. East: Rec. Gaudí CB Mollet vs. Safir Fruits Alginet LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:00 p.m. Oste: Zamora Enamora vs Teknei Bizkaia ZST LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:00 p.m. West: Tizona Univ. Burgos vs. Aquimisa Carbajosa LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:00 p.m. West: Reina Yogurt Clavijo vs Ponferrada Clinic LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:00 p.m. West: EnerParking Navarra vs Hereda Ourense LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:00 p.m. Vantage Towers Alcobendas vs Recoletas Zamora LF Challenge ChannelFEB.tv
7:00 p.m. Gr.A: GDKO Ibaizabal vs Maristas Coruna Women’s League 2 ChannelFEB.tv
7:30 p.m. East: Sant Antoni Ibiza vs CB Cornellá LEB Silver League ChannelFEB.tv
8:00 p.m. West: Damex UDEA Algeciras vs Alega Cantabria LEB Silver League ChannelFEB.tv
8:00 p.m. West: Circle Gijon vs CB Marbella LEB Silver League ChannelFEB.tv
8:00 p.m. Synergy Solutions Real Canoe vs Celta Zorka LF Challenge ChannelFEB.tv
8:00 p.m. Gr. B: Fustecma NBF Castelló vs Basket Almeda Women’s League 2 ChannelFEB.tv
8:30 p.m. East: Zentro Basket vs Real Canoe LEB Silver League ChannelFEB.tv
SUNDAY, FEBRUARY 6
Hour Meeting Competition Platform
12:00 p.m. East: Herbalife Gran Canaria vs Valencia BC * LEB Silver League ChannelFEB.tv
Postponed Unicaja Oviedo Banco vs CB Prat LEB Gold League LaLigaSports.tv
Postponed Movistar Students vs Palmer AM Palma LEB Gold League LaLigaSports.tv
12:30 p.m. Melilla Sport Capital vs HLA Alicante LEB Gold League LaLigaSports.tv
12:30 p.m. ICG Força Lleida vs Juaristi ISB LEB Gold League LaLigaSports.tv
12:30 p.m. Gr.A: HGB Ausarta Barakaldo vs Asisa Alhaurin Women’s League 2 ChannelFEB.tv
1:15 p.m. Gr.A: ISE CB Almeria vs Unicaja Women’s League 2 ChannelFEB.tv
1:30 p.m. Gr. B: Germans Homs UEM vs Femení Maresme Women’s League 2 ChannelFEB.tv
5:00 p.m. Acunsa Gipuzkoa vs UEMC Real Valladolid LEB Gold League LaLigaSports.tv
6:00 p.m. Basketball Girona vs TAU Castelló LEB Gold League LaLigaSports.tv
6:30 p.m. Leyma Coruna vs Coviran Granada LEB Gold League LaLigaSports.tv
6:30 p.m. Manuela Fund. Raca vs Hierros Diaz Extremadura LF Challenge ChannelFEB.tv
7:00 p.m. Levitec Huesca La Magiavs Cáceres PH LEB Gold League LaLigaSports.tv

Via Feb.es