COMMUNICATION AREA FEB

FEB COMPETITIONS – TV SCHEDULE
MONDAY, MARCH 7
Hour Meeting Competition Platform
8:00 p.m. J.18: Recoletas Zamora vs Synergy Sol. Real Canoe LF Challenge ChannelFEB.tv
TUESDAY, MARCH 7
Hour Meeting Competition Platform
7:30 p.m. East: Real Canoe vs Sant Antoni Ibiza LEB Silver League ChannelFEB.tv
8:00 p.m. West: Alleges Cantabria vs. Teknei Zornotza LEB Silver League ChannelFEB.tv
WEDNESDAY, MARCH 9
Hour Meeting Competition Platform
7:00 p.m. West: Aquimisa Carbajosa vs Damex UDEA LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:30 p.m. East: CB Cornellá vs Herbalife Gran Canaria LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:30 p.m. East: Valencia BC vs Bueno Arenas Albacete LEB Silver League ChannelFEB.tv
8:00 p.m. J.17: ICG Força Lleida vs Melilla Sport Capital LEB Gold League LaLigaSports.tv
8:00 p.m. J.17: Lointek Gernika vs. Tenerife LF Endesa ChannelFEB.tv
8:00 p.m. J.20: Cadi La Seu vs Kutxabank Araski LF Endesa ChannelFEB.tv
8:00 p.m. East: Safir Fruits Alginet vs FC Cartagena LEB Silver League ChannelFEB.tv
8:00 p.m. East: My Architect Benicarló vs Gaudí CB Mollet LEB Silver League ChannelFEB.tv
8:00 p.m. East: Decolor FG La Roda vs El Ventero CBV LEB Silver League ChannelFEB.tv
8:00 p.m. West: Melilla SC vs Zamora Enamora LEB Silver League ChannelFEB.tv
8:00 p.m. West: EnerParking BNC vs Círculo Gijón LEB Silver League ChannelFEB.tv
8:00 p.m. West: CB Marbella vs Ponferrada Clinic LEB Silver League ChannelFEB.tv
8:15 p.m. West: CB Morón vs Reina Yogurt Clavijo LEB Silver League ChannelFEB.tv
8:30 p.m. West: Hereda Ourense vs. Tizona Univ. Burgos LEB Silver League ChannelFEB.tv
9:00 p.m. J.20: Celta Zorka Recalvi vs CAB Estepona JCDS LF Challenge ChannelFEB.tv
9:15 p.m. East: Zentro Basket vs Hestia Menorca LF Challenge ChannelFEB.tv
THURSDAY, MARCH 10
Hour Meeting Competition Platform
8:00 p.m. gr. A: Milar Cordoba vs. Unicaja Malaga Women’s League 2 ChannelFEB.tv
8:30 p.m. J.23: Lima Horta Barcelona vs Advisoria Mataró LF Challenge ChannelFEB.tv
FRIDAY MARCH 11
Hour Meeting Competition Platform
6:45 p.m. J.24: Casademont Zaragoza vs Valencia Basket LF Endesa ChannelFEB.tv
7:00 p.m. Gr.A: Magectías CLVDG vs GDKO Ibaizabal * Women’s League 2 ChannelFEB.tv
8:00 p.m. J.23: Leyma Coruna vs Levitec Huesca LEB Gold League LaLigaSports.tv
8:15 p.m. J.24: IDK Euskotren vs Spar Girona LF Endesa ChannelFEB.tv
8:45 p.m. J.23: TAU Castello vs Melilla Sport Capital LEB Gold League LaLigaSports.tv
9:30 p.m. J.23: Cáceres P. Humanity vs. Unicaja Oviedo LEB Gold League LaLigaSports.tv

Via Feb.es