COMMUNICATION AREA FEB

FEB COMPETITIONS – TV PROGRAM
FRIDAY, DECEMBER 10
Hour Meeting Competition Platform
17:00 h. Barça CBS vs Celta Zorka Recalvi LF Challenge CanalFEB.tv
20:45 h. Cáceres P. Humanidad vs Juaristi ISB LEB Gold League LaLigaSports.tv
20:45 h. UEMC Real Valladolid vs HLA Alicante LEB Gold League LaLigaSports.tv
21:00 h. Levitec Huesca vs Unicaja Banco Oviedo LEB Gold League LaLigaSports.tv
21:00 h. EasyCharger Palencia vs Basketball Girona LEB Gold League LaLigaSports.tv
SATURDAY DECEMBER 11
Hour Meeting Competition Platform
15:30 h. Gr. B: Asnimo Ágora Portals vs GEiEG Women’s League 2 CanalFEB.tv
16:00 h. Baxi Ferrol vs Durán Maquinaria Ensino LF Endesa Teledeporte
17:00 h. NB Paterna vs Azpeitia Azkoitia ISB LF Challenge CanalFEB.tv
17:30 h. Gr. A: Melila S. Capital vs HGB Ausarta Barakaldo Women’s League 2 CanalFEB.tv
17:30 h. Gr. B: Picken Claret vs Wintym F. Sant Adrià Women’s League 2 CanalFEB.tv
18:00 h. IDK Euskotren vs Innova tsn Leganés LF Endesa CanalFEB.tv
18:00 h. Perfumerías Avenida vs Campus Promete LF Endesa CanalFEB.tv
18:00 h. West: Aquimisa Carbajosa vs CB Marbella LEB Silver League CanalFEB.tv
18:00 h. West: CB Morón vs Zamora Fall in love LEB Silver League CanalFEB.tv
18:00 h. Gr. B: Germans Homs UE Mataró vs NBF Castelló Women’s League 2 CanalFEB.tv
18:15 h. East: CB Cornellá vs FC Cartagena LEB Silver League CanalFEB.tv
18:30 h. Covirán Granada vs Movistar Estudiantes LEB Gold League LaLigaSports.tv
18:30 h. Lointek Gernika vs Emb. Pajariel Bembibre LF Endesa CanalFEB.tv
18:30 h. Advisoria Mataró Maresme vs Joventut Badalona LF Challenge CanalFEB.tv
18:30 h. Hierros Díaz Extremadura vs Recoletas Zamora LF Challenge CanalFEB.tv
18:30 h. Gr. B: Unilever Viladecans vs Azulejos Moncayo Women’s League 2 CanalFEB.tv
19:00 h. SPAR Gran Canaria vs Valencia Basket * LF Endesa CanalFEB.tv
19:00 h. Tenerife vs Cadí La Seu * LF Endesa CanalFEB.tv
19:00 h. East: Decolor FG La Roda vs Sant Antoni Ibiza LEB Silver League CanalFEB.tv
19:00 h. West: Inherit Ourense vs Zornotza ST LEB Silver League CanalFEB.tv
19:00 h. Gr. A: GDKO Ibaizabal vs BF Leon Women’s League 2 CanalFEB.tv
19:30 h. Movistar Estudiantes vs Spar Girona LF Endesa CanalFEB.tv
20:00 h. CB Almansa with Afanion vs CB Prat LEB Gold League LaLigaSports.tv
20:00 h. East: Valencia BC vs Safir Fruits Alginet LEB Silver League CanalFEB.tv
20:00 h. East: Real Canoe vs Bueno Arenas Albacete LEB Silver League CanalFEB.tv
20:00 h. West: Melilla Sport Capital vs Tizona Univ. Burgos LEB Silver League CanalFEB.tv
20:00 h. West: Enerparking BNC vs Reina Yogurt Clavijo LEB Silver League CanalFEB.tv
20:00 h. Gr. A: Unicaja vs CB Arxil Women’s League 2 CanalFEB.tv
20:00 h. Gr. A: Vega Lagunera vs Asisa Alhaurín de la Torre * Women’s League 2 CanalFEB.tv
20:30 h. East: Zentro Basket vs Rec. Gaudí CB Mollet LEB Silver League CanalFEB.tv
20:30 h. Gr. A: Maristas Coruña vs Institutes of Compostela Women’s League 2 CanalFEB.tv
SUNDAY, DECEMBER 12
Hour Meeting Competition Platform
12:00 h. West: Damex UDEA Algeciras vs Círculo Gijón LEB Silver League CanalFEB.tv
12:00 h. Manuela Fund. Raca vs Osés Cons. Ardoi LF Challenge CanalFEB.tv
12:45 h. Alter Enersun Al-Qázeres vs Pacisa Alcobendas LF Challenge CanalFEB.tv
17:00 h. Palmer Alma Mediterránea vs TAU Castelló LEB Gold League LaLigaSports.tv
18:00 h. Acunsa Gipuzkoa vs ICG Força Lleida LEB Gold League LaLigaSports.tv
18:00 h. East: My Architect Benicarló vs El Ventero CBV LEB Silver League CanalFEB.tv
18:00 h. East: Herbalife Gran Canaria vs Hestia Menorca * LEB Silver League CanalFEB.tv
18:00 h. West: Grupo Alega Cantabria vs Clínica Ponferrada LEB Silver League CanalFEB.tv
18:15 h. Gr. B: Basket Almeda vs Segle XXI Women’s League 2 CanalFEB.tv
18:45 h. Casademont Zaragoza vs Kutxabank Araski LF Endesa @BasketballESP
19:00 h. Leyma Coruña vs Melilla Sport Capital LEB Gold League LaLigaSports.tv

Via Feb.es