COMMUNICATION AREA FEB

FEB COMPETITIONS – TV PROGRAMMING
WEDNESDAY, OCTOBER 6
Hour Meeting Competition Platform
19:00 h. Spar Gran Canaria vs Movistar Students * LF Endesa CanalFEB.tv
20:00 h. Manuela Fundación Raca vs Celta Zorka Recalvi LF Challenge CanalFEB.tv
20:30 h. Campus Promete vs Durán Maquinaria Ensino LF Endesa CanalFEB.tv
FRIDAY 8 OCTOBER
Hour Meeting Competition Platform
20:45 h. UEMC Real Valladolid vs Covirán Granada LEB Gold League LaLigaSports.tv
20:45 h. TAU Castelló vs Levitec Huesca The Magic LEB Gold League LaLigaSports.tv
20:45 h. Cáceres P. Humanidad vs Leyma Coruña LEB Gold League LaLigaSports.tv
21:00 h. HLA Alicante vs Unicaja Banco Oviedo LEB Gold League LaLigaSports.tv
SATURDAY, OCTOBER 9
Hour Meeting Competition Platform
16:00 h. Barça CBS vs NB Paterna LF Challenge CanalFEB.tv
17:00 h. Juaristi ISB vs Bàsquet Girona LEB Gold League LaLigaSports.tv
17:30 h. East: Valencia Basket vs Mi Arquitecto CB Benicarló LEB Silver League CanalFEB.tv
17:30 h. Sinergia Soluciones R. Canoe vs Recoletas Zamora LF Challenge CanalFEB.tv
18:00 h. West: Aquimisa Carbajosa vs Zamora Fall in love LEB Silver League CanalFEB.tv
18:00 h. West: CB Marbella vs Enerparking B. Navarra LEB Silver League CanalFEB.tv
18:00 h. Alter Enersun vs Joventut Badalona LF Challenge CanalFEB.tv
18:00 h. Hozono Global Jairis vs Pacisa Alcobendas LF Challenge CanalFEB.tv
18:15 h. CB Prat vs EasyCharger Palencia LEB Gold League LaLigaSports.tv
18:15 h. Emb. Pajariel Bembibre vs Valencia BC LF Endesa CanalFEB.tv
18:15 h. East: CB Cornella vs El Ventero CBV LEB Silver League CanalFEB.tv
18:30 h. West: Zornotza ST vs Círculo Gijón LEB Silver League CanalFEB.tv
18:30 h. West: Ponferrada Clinic vs Damex UDEA Algeciras LEB Silver League CanalFEB.tv
18:30 h. West: Group Alega Cantabria vs CB Morón LEB Silver League CanalFEB.tv
18:30 h. Hierros Díaz Extremadura vs Advisoria Mataró LF Challenge CanalFEB.tv
19:00 h. CB Almansa with Afanion vs Acunsa Gipuzkoa LEB Gold League LaLigaSports.tv
19:00 h. IDK Euskotren vs Movistar Estudiantes LF Endesa Teledeporte
19:00 h. Innova TSN Leganés vs Kutxabank Araski LF Endesa CanalFEB.tv
19:00 h. Spar Gran Canaria vs Baxi Ferrol * LF Endesa CanalFEB.tv
19:00 h. West: Tizona Univ. Burgos vs Reina Yogur Clavijo LEB Silver League CanalFEB.tv
19:00 h. West: Inherit Ourense vs Melilla Sport Capital LEB Silver League CanalFEB.tv
19:30 h. Cadí La Seu vs Durán Maquinaria Ensino LF Endesa @BasketballESP
19:30 h. East: S.Antoni Ibiza Feeling vs R. Gaudí CB Mollet LEB Silver League CanalFEB.tv
19:30 h. East: Good Arenas Albacete vs Hestia Menorca LEB Silver League CanalFEB.tv
19:45 h. CAB Estepona Jardín C. del Sol vs Azkoitia Azpeitia LF Challenge CanalFEB.tv
20:00 h. East: Real Canoe vs Decolor F. Globalcaja La Roda LEB Silver League CanalFEB.tv
20:00 h. Gr. A: Vega Lagunera Adareva vs Mariscos Antón * Women’s League 2 CanalFEB.tv
20:30 h. Gr. A: Maristas Coruña vs Melilla Sport Capital Women’s League 2 CanalFEB.tv
SUNDAY, OCTOBER 10
Hour Meeting Competition Platform
11:30 h. Tenerife vs Casademont Zaragoza * LF Endesa CanalFEB.tv
11:30 h. East: Safir Fruits Alginet vs Herbalife Gran Canaria LEB Silver League CanalFEB.tv
11:30 h. Gr. A: Magec Tías Clvdg vs CB Arxil * Women’s League 2 CanalFEB.tv
12:00 h. Movistar Students vs ICG Força Lleida LEB Gold League LaLigaSports.tv
12:00 h. East: FC Cartagena vs Zentro Basket Madrid LEB Silver League CanalFEB.tv
12:00 h. Gr. B: Wintym F. Sant Adrià vs CB Sant Josep Obrer Women’s League 2 CanalFEB.tv
16:00 h. Lima Horta Barcelona vs Osés C. Ardoi LF Challenge CanalFEB.tv
18:00 h. Palmer Alma Mediterránea vs Melilla Sport Cap. LEB Gold League LaLigaSports.tv
18:00 h. Campus Promete vs Spar Girona LF Endesa CanalFEB.tv
18:00 h. Perfumerías Avenida vs Lointek Gernika Bizkaia LF Endesa CanalFEB.tv
18:00 h. Gr. B: Ágora Portals vs Germans Homs UE Mataró Women’s League 2 CanalFEB.tv
18:15 h. Gr. B: Basket Almeda vs Unilever Viladecans Women’s League 2 CanalFEB.tv
* Local time

Via Feb.es