COMMUNICATION AREA FEB

FEB COMPETITIONS – TV SCHEDULE
SATURDAY, FEBRUARY 12
Hour Meeting Competition Platform
12:30 p.m. Celtic Zorka Recalvi vs Lima Horta Barcelona LF Challenge ChannelFEB.tv
5:00 p.m. Recoletas Zamora vs Oses Cons. Ardoi LF Challenge ChannelFEB.tv
5:00 p.m. NB Paterna vs CAB Estepona J. Costa del Sol LF Challenge ChannelFEB.tv
5:00 p.m. Manuela Fund. RACA vs Barca CBS LF Challenge ChannelFEB.tv
5:00 p.m. Gr.A: Institutes of Compostela vs GDKO Ibaizabal Women’s League 2 ChannelFEB.tv
5:30 p.m. Gr. B: Picken Claret vs. Asnimo Ágora Portals Women’s League 2 ChannelFEB.tv
6:00 p.m. J.15: Cadi La Seu vs Lointek Gernika LF Endesa ChannelFEB.tv
6:00 p.m. Advisoria Mataró Maresme vs Sinergia R. Canor LF Challenge ChannelFEB.tv
6:00 p.m. Gr.A: Milar Cordoba BF vs ISE Almeria Women’s League 2 ChannelFEB.tv
6:30 p.m. East: El Ventero CBV vs FC Cartagena LEB Silver League ChannelFEB.tv
6:30 p.m. West: Teknei Bizkaia vs Aquimisa Carbajosa LEB Silver League ChannelFEB.tv
6:30 p.m. Irons Diaz Extremadura vs Alter Enersun Al-Qazeres LF Challenge ChannelFEB.tv
6:30 p.m. Azkoitia Azpeitia vs Vantage Towers Alcobendas LF Challenge ChannelFEB.tv
7:00 p.m. East: Spare parts Gaudí CB Mollet vs Valencia BC LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:00 p.m. West: Tizona Univ. Burgos vs Ponferrada Clinic LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:00 p.m. Gr. B: Wintym Sant Adrià vs Azulejos Moncayo Women’s League 2 ChannelFEB.tv
7:00 p.m. Gr.A: MagecTías CLVDG vs HGB Ausarta B. * Women’s League 2 ChannelFEB.tv
7:30 p.m. East: Bueno Arenas Albacete vs CB Cornellá LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:30 p.m. East: Sant Antoni Ibiza vs Safir Fruits Alginet LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:30 p.m. East: Hestia Menorca vs Real Canoe LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:30 p.m. Gr.A: CB Arxil vs Mariscos Anton Cortegada Women’s League 2 ChannelFEB.tv
8:00 p.m. West: EnerParking BNC vs CB Morón LEB Silver League ChannelFEB.tv
8:00 p.m. West: Circle Gijon vs Hereda Ourense LEB Silver League ChannelFEB.tv
8:00 p.m. Gr.A: Unicaja vs Maristas Coruna Women’s League 2 ChannelFEB.tv
8:30 p.m. Gr. B: Ekke Lleida vs. Fustecma NBF Castelló Women’s League 2 ChannelFEB.tv
8:30 p.m. East: Zentro Basket vs My Architect Benicarló LEB Silver League ChannelFEB.tv
8:30 p.m. West: Damex UDEA Algeciras vs Melilla S. Capital LEB Silver League ChannelFEB.tv
SUNDAY, FEBRUARY 13
Hour Meeting Competition Platform
11:00 a.m. Gr. A – J.13: V. Lagunera Adareva vs. GDKO Ibaizabal Women’s League 2 ChannelFEB.tv
12:00 p.m. J.15: Acunsa Gipuzkoa vs Justisti ISB LEB Gold League LaLigaSports.tv
12:30 p.m. J.15: ICG Força Lleida vs Unicaja Banco Oviedo LEB Gold League LaLigaSports.tv
12:30 p.m. J.15: EasyCharger Palencia vs Movistar Students LEB Gold League LaLigaSports.tv
12:30 p.m. J.16: CB Almansa with Afanion vs Covirán Granada LEB Gold League LaLigaSports.tv
5:00 p.m. J.15: Palmer AM Palma vs Cáceres P. Humanity LEB Gold League LaLigaSports.tv
5:30 p.m. J.15: Leyma Coruna vs CB Prat LEB Gold League LaLigaSports.tv
6:00 p.m. J.14: TAU Castelló vs UEMC Real Valladolid LEB Gold League LaLigaSports.tv
6:00 p.m. J.15: Basketball Girona vs Melilla Sport Capital LEB Gold League LaLigaSports.tv
6:00 p.m. East: Herbalife G. Canaria vs Decolor FG La Roda* LEB Silver League ChannelFEB.tv
6:00 p.m. Gr. B – J.14: Wintym Sant Adria vs Germans Homs Women’s League 2 ChannelFEB.tv
7:00 p.m. J.15: Levitec Huesca The Magic vs HLA Alicante LEB Gold League LaLigaSports.tv
7:00 p.m. West: Queen Yogurt Clavijo vs Alleges Cantabria LEB Silver League ChannelFEB.tv
MONDAY, FEBRUARY 14
Hour Meeting Competition Platform
8:00 p.m. West: Zamora Enamora vs CB Marbella LEB Silver League ChannelFEB.tv

Via Feb.es