COMMUNICATION AREA FEB

FEB COMPETITIONS – TV SCHEDULE
FRIDAY, MARCH 4
Hour Meeting Competition Platform
8:45 p.m. Lima Horta Barcelona vs Hierros Diaz Extremadura LF Challenge ChannelFEB.tv
9:00 p.m. Gr. B – J.16: Ekke CB Lleida vs GEiEG Women’s League 2 ChannelFEB.tv
SATURDAY MARCH 5
Hour Meeting Competition Platform
4:00 p.m. Barça CBS vs Azkoitia Azpeitia ISB LF Challenge ChannelFEB.tv
5:00 p.m. Baxi Ferrol vs Lointek Gernika LF Endesa ChannelFEB.tv
5:00 p.m. Vantage Towers Alcobendas vs Advisoria Mataró LF Challenge ChannelFEB.tv
5:00 p.m. Recoletas Zamora vs Joventut Badalona LF Challenge ChannelFEB.tv
5:00 p.m. Gr. B: Asnimo Ágora Portals vs Wintym FSA Women’s League 2 ChannelFEB.tv
6:00 p.m. Gr. B: Germans Homs UE Mataro vs Picken Claret Women’s League 2 ChannelFEB.tv
6:05 p.m. Amb. Pajariel Bembibre vs SPAR Gran Canaria LF Endesa Telesport
6:15 p.m. Levitec Huesca vs Coviran Granada LEB Gold League LaLigaSports.tv
6:30 p.m. East: El Ventero CBV vs Real Canoe NC LEB Silver League ChannelFEB.tv
6:30 p.m. West: Ponferrada Clinic vs Aquimisa Carbajosa LEB Silver League ChannelFEB.tv
6:30 p.m. West: Teknei Bizkaia Zornotza vs CB Marbella LEB Silver League ChannelFEB.tv
6:30 p.m. Gr. B: Unilever Viladecans vs Sant Josep Obrer Women’s League 2 ChannelFEB.tv
Postponed West: Tizona Univ. Burgos vs Alleges Cantabria LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:00 p.m. East: Spare parts Gaudí Mollet vs Decolor FG La Roda LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:00 p.m. West: Damex UDEA Algeciras vs EnerParking BNC LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:00 p.m. Gr.A: GDKO Ibaizabal vs Milar Cordoba Women’s League 2 ChannelFEB.tv
7:15 p.m. Duran Machinery Ensino vs. Perf. Avenue LF Endesa ChannelFEB.tv
7:30 p.m. East: Sant Antoni Ibiza vs Valencia Basket LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:30 p.m. East: Hestia Menorca vs My Architect Benicarló LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:30 p.m. East: Bueno Arenas Albacete vs FC Cartagena LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:30 p.m. East: Herbalife G. Canaria vs. Zentro Basket * LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:30 p.m. Synergy Solution Real Canoe vs. Manuela Fund. racket LF Challenge ChannelFEB.tv
7:45 p.m. Osés C. Ardoi vs Celta Zorka Recalvi LF Challenge ChannelFEB.tv
7:45 p.m. CAB Estepona JCDS vs Alter Enersun Al-Qázeres LF Challenge ChannelFEB.tv
8:00 p.m. West: Zamora Enamora vs Hereda Ourense Bto. LEB Silver League ChannelFEB.tv
8:00 p.m. West: Circle Gijon vs CB Moron LEB Silver League ChannelFEB.tv
8:00 p.m. Gr. B: Futecma NBF Castelló vs Segle XXI Women’s League 2 ChannelFEB.tv
8:15 p.m. Gr.A: Unicaja vs Vega Lagunera Toyota Women’s League 2 ChannelFEB.tv
8:30 p.m. Gr.A: Maristas Coruna vs Asisa Alhaurin de la Torre Women’s League 2 ChannelFEB.tv
SUNDAY, MARCH 6
Hour Meeting Competition Platform
12:00 p.m. Kutxabank Araski vs IDK Euskotren LF Endesa Twitch FEB
12:00 p.m. Hozono Global Jairis vs NB Paterna LF Challenge ChannelFEB.tv
12:00 p.m. Gr.A: ISE CB Almería vs Magectías Clvdg Women’s League 2 ChannelFEB.tv
12:15 p.m. HLA Alicante vs Palmer AM Palma LEB Gold League LaLigaSports.tv
12:15 p.m. Basketball Girona vs Cáceres P. Humanity LEB Gold League LaLigaSports.tv
Postponed Casademont Zaragoza vs Movistar Students LF Endesa ChannelFEB.tv
12:30 p.m. Movistar Students vs. Juaristi ISB LEB Gold League LaLigaSports.tv
12:30 p.m. Melilla Sport Capital vs CB Prat LEB Gold League LaLigaSports.tv
12:30 p.m. ICG Força Lleida vs TAU Castelló LEB Gold League LaLigaSports.tv
12:30 p.m. Unicaja Banco Oviedo vs CB Almansa Afanion LEB Gold League LaLigaSports.tv
12:30 p.m. EasyCharger Palencia vs UEMC Real Valladolid LEB Gold League LaLigaSports.tv
12:30 p.m. West: Reina Yogurt Clavijo vs Melilla Sport Capital LEB Silver League ChannelFEB.tv
6:00 p.m. Acunsa Gipuzkoa vs Leyma Coruna LEB Gold League LaLigaSports.tv
6:00 p.m. Valencia Basket vs Innova tsn Leganés LF Endesa ChannelFEB.tv
6:00 p.m. Campus Promete vs. Cadí La Seu LF Endesa Twitter FEB
6:00 p.m. J.19: Barça CBS vs Vantage Towers Alcobendas LF Challenge ChannelFEB.tv
6:05 p.m. Spar Girona vs. Tenerife LF Endesa ChannelFEB.tv
6:15 p.m. Gr. B: Basket Almeda vs Ekke CB Lleida Women’s League 2 ChannelFEB.tv
6:30 p.m. East: Safir Fruits Alginet vs CB Cornellá LEB Silver League ChannelFEB.tv
7:15 p.m. Gr. A – J.19: Maristas Coruna vs Milar Cordoba Women’s League 2 ChannelFEB.tv

Via Feb.es