COMMUNICATION AREA FEB

FEB COMPETITIONS – TV SCHEDULE
FRIDAY MARCH 11
Hour Meeting Competition Platform
6:45 p.m. Casademont Zaragoza vs Valencia Basket LF Endesa Twitter FEB
7:00 p.m. Gr.A: Magectías CLVDG vs GDKO Ibaizabal * Women’s League 2 ChannelFEB.tv
8:00 p.m. Leyma Coruna vs Levitec Huesca LEB Gold League LaLigaSports.tv
8:15 p.m. IDK Euskotren vs Spar Girona LF Endesa ChannelFEB.tv
8:45 p.m. TAU Castello vs Melilla Sport Capital LEB Gold League LaLigaSports.tv
9:30 p.m. Cáceres P. Humanity vs. Unicaja Oviedo LEB Gold League LaLigaSports.tv
SATURDAY MARCH 12
Hour Meeting Competition Platform
4:30 p.m. Advisoria Mataró Maresme vs. Osés C. Ardoi LF Challenge ChannelFEB.tv
5:00 p.m. NB Paterna vs Vantage Towers Alcobendas LF Challenge ChannelFEB.tv
6:00 p.m. Movistar Students vs BAXI Ferrol LF Endesa Telesport
6:00 p.m. Alter Enersun Al-Qázeres vs Synergy Sol. Canoe LF Challenge ChannelFEB.tv
6:05 p.m. Perfumeries Avenida vs Kutxabank Araski LF Endesa Twitch FEB
6:15 p.m. CB Prat vs Movistar Students LEB Gold League LaLigaSports.tv
6:15 p.m. Gr. B: GEiEG vs. Fustecma NBF Castelló Women’s League 2 ChannelFEB.tv
6:30 p.m. Juaristi ISB vs HLA Alicante LEB Gold League LaLigaSports.tv
6:30 p.m. Coviran Granada vs EasyCharger Palencia LEB Gold League LaLigaSports.tv
6:30 p.m. Lointek Gernika vs Duran Maquinaria Ensino LF Endesa ChannelFEB.tv
6:30 p.m. Final: Teknei Zornotza Bizkaia vs Sant Antoni Ibiza LEB Silver Cup Twitter FEB
6:30 p.m. Irons Diaz Extremadura vs. Hozono Global Jairis LF Challenge ChannelFEB.tv
7:00 p.m. CB Almansa with Afanion vs ICG Força Lleida LEB Gold League LaLigaSports.tv
7:00 p.m. SPAR Gran Canaria vs Campus Promete* LF Endesa ChannelFEB.tv
7:00 p.m. Celta Zorka Recalvi vs Recoletas Zamora LF Endesa ChannelFEB.tv
7:30 p.m. Cadí La Seu vs Innova-tsn Leganés LF Endesa ChannelFEB.tv
7:30 p.m. Gr.A: Seafood Anton Cortegada vs BF Leon Women’s League 2 ChannelFEB.tv
7:30 p.m. Gr.A: CB Arxil vs ISE CB Almeria Women’s League 2 ChannelFEB.tv
7:30 p.m. Gr. B: Asisa Alhaurin de la Torre vs Unicaja Women’s League 2 ChannelFEB.tv
8:00 p.m. Gr.A: Compostela Institute vs Melilla Sport Cap. Women’s League 2 ChannelFEB.tv
8:00 p.m. Gr.A: Vega Lagunera Toyota vs. Milar Cordoba * Women’s League 2 ChannelFEB.tv
8:00 p.m. Gr. B: Ekke CB Lleida vs Anagan STC Women’s League 2 ChannelFEB.tv
8:30 p.m. UEMC Real Valladolid vs Basketball Girona LEB Gold League LaLigaSports.tv
SUNDAY MARCH 13
Hour Meeting Competition Platform
12:00 p.m. Manuela Fund. Raca vs Lima Horta Barcelona LF Challenge ChannelFEB.tv
12:00 p.m. Gr.A: Magectías CLVDG vs Maristas Coruña * Women’s League 2 ChannelFEB.tv
12:30 p.m. Palmer Mediterranean Soul vs. Acunsa Gipuzkoa LEB Gold League LaLigaSports.tv
12:30 p.m. Joventut Badalona vs Azpeitia Azkoitia ISB LF Challenge ChannelFEB.tv
1:15 p.m. CAB Estepona Garden Costa del Sol vs Barça LF Challenge ChannelFEB.tv
6:05 p.m. Gr. B: Wintym FSA vs Basket Almeda Women’s League 2 ChannelFEB.tv
6:15 p.m. Amb. Pajariel Bembibre vs Tenerife LF Endesa ChannelFEB.tv

Via Feb.es