COMMUNICATION AREA FEB

FEB COMPETITIONS – TV PROGRAMMING
WEDNESDAY, APRIL 7
Hour Meeting Competition Platform
18:00 h. East: Gran Canaria vs Hestia Menorca * LEB Silver League CanalFEB.tv
19:00 h. East: Ibersol CB Tarragona vs Fund. Globalbox LF LEB Silver League CanalFEB.tv
19:00 h. East: EnerParking BNC vs Hozono Global Jairis LEB Silver League CanalFEB.tv
19:00 h. East: My Architect CB Banicarló vs El Ventero CBV LEB Silver League CanalFEB.tv
19:00 h. East: CB Cornellá vs CB Prat LEB Silver League CanalFEB.tv
19:00 h. East: Torrons Vicens L’Hospitalet vs Barça LEB Silver League CanalFEB.tv
19:00 h. East: CB Pardinyes vs Albacete Basket LEB Silver League CanalFEB.tv
19:00 h. West: Círculo Gijón vs Grupo Alega Cantabria LEB Silver League CanalFEB.tv
19:00 h. West: Enerdrink UDEA Algeciras vs Melilla SC LEB Silver League CanalFEB.tv
19:00 h. West: NCS Alcobendas vs Aquimisa Carbajosa LEB Silver League CanalFEB.tv
19:00 h. West: CAT & Rest Ponferrada vs CB Marbella LEB Silver League CanalFEB.tv
19:00 h. West: Innova Chef vs Zentro Basket Madrid LEB Silver League CanalFEB.tv
19:00 h. West: Reina Yogurt Clavijo vs CB Morón LEB Silver League CanalFEB.tv
19:00 h. West: Zornotza ST vs Juaristi ISB LEB Silver League CanalFEB.tv
20:00 h. Per – J.9: Levitec Huesca vs Tizona Univ. Burgos LEB Gold League LaLigaSports.tv
THURSDAY 8 APRIL
Hour Meeting Competition Platform
11:00 h. Gr.3: Advisoria Maresme vs Baxi Ferrol Final Phase LF2 CanalFEB.tv
13:30 h. Gr. 4: Sinergia So. Real Canoe vs Osés C. Ardoi Final Phase LF2 CanalFEB.tv
17:30 h. Gr. 2: Extremadura Miralvalle vs Ynsadiet Leganés Final Phase LF2 CanalFEB.tv
20:00 h. Gr. 1: Celta Zorka Recalvi vs Barça CBS Final Phase LF2 CanalFEB.tv
FRIDAY APRIL 9
Hour Meeting Competition Platform
11:00 h. Gr.3: UCAM Primafrío Jairis vs Advisoria Maresme Final Phase LF2 CanalFEB.tv
13:30 h. Gr. 4: Snatt´s F. Sant Adrià vs Sinergia S. Real Canoe Final Phase LF2 CanalFEB.tv
17:30 h. Gr. 2: Lima Horta Barcelona vs Ext. Miralvalle Final Phase LF2 CanalFEB.tv
19:00 h. Per: ZTE Real Canoe vs Ibereólica Ourense LEB Gold League LaLigaSports.tv
19:30 h. Asc: HLA Alicante vs Destination Palencia LEB Gold League LaLigaSports.tv
20:00 h. Asc: TAU Castelló vs Leyma Coruña LEB Gold League LaLigaSports.tv
20:00 h. Per – J.11: Levitec Huesca vs Cáceres P. Humanidad LEB Gold League LaLigaSports.tv
20:00 h. Gr. 1: Pacisa Alcobendas vs Celta Zorka Recalvi Final Phase LF2 CanalFEB.tv
SATURDAY APRIL 10
Hour Meeting Competition Platform
11:00 h. Gr.3: Baxi Ferrol vs UCAM Primafrío Jairis Final Phase LF2 CanalFEB.tv
13:30 h. Gr. 4: Osés C. Ardoi vs Snatt´s F. Sant Adrià Final Phase LF2 CanalFEB.tv
17:30 h. Gr. 2: Ynsadiet Leganés vs Lima Horta Barcelona Final Phase LF2 CanalFEB.tv
18:00 h. Asc: Covirán Granada vs Liberbank Oviedo LEB Gold League LaLigaSports.tv
19:00 h. Asc: CB Almansa with Afanion vs Río Breogán LEB Gold League LaLigaSports.tv
19:00 h. Per: Real Murcia Bto. vs Tizona Univ. Burgos LEB Gold League LaLigaSports.tv
20:00 h. Gr. 1: Barça CBS vs Pacisa Alcobendas Final Phase LF2 CanalFEB.tv
SUNDAY APRIL 11
Hour Meeting Competition Platform
12:00 h. Asc: Palmer Alma Medit. vs Sur-Aspasia Clinic LEB Gold League LaLigaSports.tv
12:30 h. Per: ICG Força Lleida vs Melilla Sport Capital LEB Gold League LaLigaSports.tv
16:00 h. Semifinal: Group 3 Champion vs Group 4 Champion Final Phase LF2 @Basketball
18:00 h. Per: Basketball Girona vs Cáceres P. Humanity LEB Gold League LaLigaSports.tv
18:00 h. East: Hozono Global Jairis vs Ibersol CBT LEB Silver League CanalFEB.tv
18:00 h. East: Hestia Menorca vs Mi Arquitecto CB Benicarló LEB Silver League CanalFEB.tv
18:00 h. East: Fund. Overallcaja La Roda vs Albacete Basket LEB Silver League CanalFEB.tv
18:00 h. East: El Ventero CBV vs Enerparking Navarra LEB Silver League CanalFEB.tv
18:00 h. East: CB Pardinyes vs Torrons Vicens L’Hospitalet LEB Silver League CanalFEB.tv
18:00 h. East: CB Prat vs Gran Canaria LEB Silver League CanalFEB.tv
18:00 h. East: Barça vs CB Cornellá LEB Silver League CanalFEB.tv
18:00 h. West: Zentro Basket vs CAT & Rest Ponferrada LEB Silver League CanalFEB.tv
18:00 h. West: Melilla Sport Capital vs Círculo Gijón LEB Silver League CanalFEB.tv
18:00 h. West: Juaristi ISB vs Reina Yogur Clavijo LEB Silver League CanalFEB.tv
18:00 h. West: Allega Cantabria vs Zornotza ST LEB Silver League CanalFEB.tv
18:00 h. West: CB Marbella vs NCS Alcobendas LEB Silver League CanalFEB.tv
18:00 h. West: CB Morón vs Innova Chef LEB Silver League CanalFEB.tv
18:00 h. West: Aquimisa Carbajosa vs Enerdronk UDEA LEB Silver League CanalFEB.tv
18:00 h. Semifinal: Group 1 Champion vs Group 2 Champion Final Phase LF2 @Basketball

Via Feb.es