COMMUNICATION AREA FEB


FEB COMPETITIONS – TV SCHEDULE
THURSDAY, MAY 12
Time Meeting Competition Platform
10:30 a.m. Gr 1: UCAM Murcia vs Barca B EBA Final Phase ChannelFEB.tv
10:30 a.m. Gr 4: NB Paterna Power vs USAL La Antigua EBA Final Phase ChannelFEB.tv
12:45 p.m. Gr 1: Nautical Tenerife vs Unicaja Andalusia EBA Final Phase ChannelFEB.tv
12:45 p.m. Gr 4: CB Pozuelo vs BBA Castelldefels EBA Final Phase ChannelFEB.tv
5:00 p.m. Gr 2: NCS Alcobendas vs CB Santurtzi SK EBA Final Phase ChannelFEB.tv
5:00 p.m. Gr 3: Baskonia vs Uros de Rivas EBA Final Phase ChannelFEB.tv
7:30 p.m. Gr 2: Torrons Vicens L’H vs Huelva City EBA Final Phase ChannelFEB.tv
7:30 p.m. Gr 3: Angels Vision UPB Gandia vs Brisasol Salou EBA Final Phase ChannelFEB.tv
8:30 p.m. J.2: Valencia Basket vs Perfumeries Avenue Final LF Endesa Telesport
Twitch FEB
FRIDAY, MAY 13
Time Meeting Competition Platform
10:30 a.m. Gr 1: Nautical Tenerife vs Barça B EBA Final Phase ChannelFEB.tv
10:30 a.m. Gr 4: NB Paterna vs BBA Castelldefels EBA Final Phase ChannelFEB.tv
12:45 p.m. Gr 1: Unicaja Andalusia vs UCAM Murcia EBA Final Phase ChannelFEB.tv
12:45 p.m. Gr 4: USAL La Antigua vs CB Pozuelo EBA Final Phase ChannelFEB.tv
5:00 p.m. Gr 2: CB Santurtzi vs Torrons Vicens L´Hospitalet EBA Final Phase ChannelFEB.tv
5:00 p.m. Gr 3: Brisasol CB Salou vs Baskonia EBA Final Phase ChannelFEB.tv
7:30 p.m. Gr 2: NCS Alcobendas vs Huelva City EBA Final Phase ChannelFEB.tv
7:30 p.m. Gr 3: Angels Vision UPB Gandia vs. Uros de Rivas EBA Final Phase ChannelFEB.tv
9:00 p.m. ICG Força Lleida vs Palmer Mediterranean Soul LEB Gold League LaLigaSports.tv
9:00 p.m. Unicaja Banco Oviedo vs Melilla Sport Capital LEB Gold League LaLigaSports.tv
9:00 p.m. Basketball Girona vs Movistar Students LEB Gold League LaLigaSports.tv
9:00 p.m. Zunder Palencia vs HLA Alicante LEB Gold League LaLigaSports.tv
9:00 p.m. Levitec Huesca La Magia vs. Juaristi ISB LEB Gold League LaLigaSports.tv
9:00 p.m. Acunsa Gipuzkoa vs CB Prat LEB Gold League LaLigaSports.tv
9:00 p.m. Leyma Coruna vs TAU Castello LEB Gold League LaLigaSports.tv
9:00 p.m. Covirán Granada vs CB Almansa with Afanion LEB Gold League LaLigaSports.tv
9:00 p.m. UEMC Real Valladolid vs Cáceres P. Humanity LEB Gold League LaLigaSports.tv
SATURDAY, MAY 14
Time Meeting Competition Platform
10:30 a.m. Gr 1: UCAM Murcia vs Nautico Tenerife EBA Final Phase ChannelFEB.tv
10:30 a.m. Gr 4: CB Pozuelo vs NB Paterna EBA Final Phase ChannelFEB.tv
12:45 p.m. Gr 1: Barca B vs Unicaja Andalusia EBA Final Phase ChannelFEB.tv
12:45 p.m. Gr 4: BBA Castelldefels vs USAL La Antigua EBA Final Phase ChannelFEB.tv
5:00 p.m. Gr 2: Vicens L´Hospitalet vs NCS Alcobendas EBA Final Phase ChannelFEB.tv
5:00 p.m. Gr 3: Uros de Ricas vs Brisasol CB Salou EBA Final Phase ChannelFEB.tv
7:30 p.m. Gr 2: City of Huelva vs CB Santurtzi SK EBA Final Phase ChannelFEB.tv
7:30 p.m. Gr 3: Baskonia vs Angels Vision UPB Gandia EBA Final Phase ChannelFEB.tv
SUNDAY, MAY 15
Time Meeting Competition Platform
5:30 p.m. Semi – First leg: Valencia Basket vs Bueno Arenas Alb. LEB Silver Playoffs ChannelFEB.tv
6:00 p.m. Semi – First leg: EnerParking BNC vs Hereda Ourense LEB Silver Playoffs ChannelFEB.tv
7:00 p.m. J.3: Perfumeries Avenue vs Valencia Basket * Final LF Endesa Telesport
Twitch FEB

Via Feb.es